Festiwal Hip Hop Kemp odbędzie się w tym roku po raz dziesiąty. Już w przyszłym tygodniu (18-20 sierpnia) Hradec Králové wypełnią fani dobrego rapu nie tylko z całej Europy, ale niemal całego świata. Okrągłe urodziny festiwalu z atmosferą uświetni jego nowy polski hymn, będący ukoronowaniem gigantycznego zainteresowania, jakim festiwal cieszy się wśród Polaków.

Tegoroczny hymn festiwalu z atmosferą jest nawiązaniem do absolutnie oryginalnej i wspaniale odebranej inicjatywy sprzed czterech lat(http://www.youtube.com/watch?v=ZBeFVYoH3b4). Tym razem w konkursie na nagranie autorskiej zwrotki na temat festiwalu wzięło udział ponad stu raperów. Po długich debatach jury wyłoniło zwycięską piątkę: Cira, Flint, Hryta, Leh i Oxon. W powstaniu hymnu wsparła ich silna reprezentacja polskiego podziemia, wybrana przez uznany środowiskowy portal Popkiller.pl. Tzw. „Młode Wilki Popkillera” to: Bisz, Bonson, Białas, Green, Śliwa. Za warstwę muzyczną hymnu odpowiada 3 uzdolnionych producentów: DJ Rożo, Oer, Wasiu M.Brion, podobnie jak raperzy, wyłonionych wcześniej w konkursie.
Finałem akcji będzie wykonanie hymnu na scenie głównej festiwalu Hip Hop Kemp w sobotę 20 sierpnia o godzinie 20.45. Całość zostanie zarejestrowana, a powstały materiał posłuży do produkcji teledysku obrazującego wydarzenie.

Dodatkowo hymn otwiera tegoroczny "Hip Hop Kemp Polish Mixtape” autorstwa DJ'a Positive, który tradycyjnie już od 5 lat kompiluje nagrania kempowych artystów.

Hymnu można posłuchać na stronie http://www.youtube.com/watch?v=kHgQmsb_s24.

Uwaga! Bilety na Hip Hop Kemp w internetowej przedsprzedaży można nabyć jedynie do czwartku 11 sierpnia na stronie www.urbancity.pl.


Leave a Reply

O blogu tak pokrótce.

Któregoś dnia, na koncercie w Warszawie spotkało się dwóch panów o bliźniaczych gustach muzycznych, które charakteryzowała miłość do alternatywnych wersji. Wraz z rozwojem bloga dołączyli kolejni pasjonaci, których nieszablonowa wiedza i szerokie horyzonty muzyczne z powodzeniem wzbogacają zasoby RemixWolę. Tytuł trochę przewrotny. Głownie chodzi o to, że lubimy grzebać w singlach, albumach, składankach itp.. Nie każdy ma na to czas, więc postanowiliśmy podać wam pod nos najlepsze (bądź równie dobre, co oryginał) naszym zdaniem remixy. Smacznego !
Obsługiwane przez usługę Blogger.

Popularne Posty

Polub nas

123 mic check