1. Obet-on (DJ Jarzomb)
2. Dług pokuty (DJ Ace)
3. Target (Stillo, DJ Ace)
4. Treść (skit)
5. Ślepa miłość (DJ Jarzomb)
6. Nie oceniam
7. Moja ksywa (DJ DNK)
8. Idziemy po swoje
9. Krok w tle (skit) (DJ DNK)
10. Podzielmy czas (DJ Ike)
11. Mogło być Inaczej (DJ Ace)
12. Kilka str-off (DJ Ace)

Lekko ponad rok, tyle czekaliśmy na drugą płytę zielonogórskiego tria Erking/NNFOF. Chłopaki zbyt długo nie odpoczywali po debiutanckiej epce "Sixpack" i zabrali się do pracy nad sequelem. Co zatem znajdziemy na Sixpack 2? Przede wszystkim w porównaniu do pierwszej epki, jest to płyta dopracowana i dopieszczona pod każdym względem. Wydaje mi się , że brzmienie bitów jest bardziej wykrystalizowane, mniej w nich brudu, który charakteryzował pierwszy album, choć z drugiej strony klimat jest zbliżony. Duet producencki wciąż serwuje nam muzykę z której jest znany, nawiązując do brzmienia złotej ery lat 90-tych amerykańskiego boom bapu: cholernie mocno bijące werble, ostro pocięte sample i nisko płynący bas. Bity do takich numerów jak "Idziemy po swoje", 'Kilka str-off" czy "Dług pokuty" to prawdziwa energia, która z miejsca uderza. Dynamiczne tempo nasuwa mi na myśl skojarzenia do wspólnej kooperacji Torae'a z Marco Polo. Trochę zabrakło konsekwencji i w środku płyty mamy moim zdaniem niepasujący do reszty track "Moja Ksywa". Dodatkowo należy wspomnieć, że na krążku znajdziemy 12 numerów, ale bitów jest troszeczkę... więcej.

Warstwa liryczna to duży progres Erkinga. Jest tu masę tekstów hołdujacych kulturze hip hopowej, trochę ciętych linijek skierowanych w lokalnych fake mc's, czy też opowieści w stylu "let's bring it back", choć nie ukrywam, że zakres tematyki mógłby być ciut większy. Dla tych, co stawiają na technikę i uwielbiają liczyć rymy znajdą się i podwójne i potrójne, natomiast Ci głodni przekazu również nie powinni narzekać, bo właśnie taka jest ta płyta -> zadbano o formę, nie gubiąc treści po drodze.

Sixpack 2 pokazuje, jak ważna jest rola dj'a podczas nagrywania płyty. Na dwanaście tracków dziewięć mamy oskreczowanych przez Ike'a, DJ DNK, Jarzomba oraz Ace'a. Nie wiem i nie chcę wiedzieć jak wyglądałby ten album bez ich udziału. Świetnie pocięty vinyl, z charakterem dobrane cuty idealnie wpasowane w klimat albumu. Brawo!

W szkolnym systemie oceniania bez wyrzutów sumienia mogę wystawić mocne 4+/6. Nie pozostaje mi nic innego, jak zachęcić Was do kupna wersji fizycznej, która możecie nabyć za pośrednictwem staytrue.pl.


Leave a Reply

O blogu tak pokrótce.

Któregoś dnia, na koncercie w Warszawie spotkało się dwóch panów o bliźniaczych gustach muzycznych, które charakteryzowała miłość do alternatywnych wersji. Wraz z rozwojem bloga dołączyli kolejni pasjonaci, których nieszablonowa wiedza i szerokie horyzonty muzyczne z powodzeniem wzbogacają zasoby RemixWolę. Tytuł trochę przewrotny. Głownie chodzi o to, że lubimy grzebać w singlach, albumach, składankach itp.. Nie każdy ma na to czas, więc postanowiliśmy podać wam pod nos najlepsze (bądź równie dobre, co oryginał) naszym zdaniem remixy. Smacznego !
Obsługiwane przez usługę Blogger.

Popularne Posty

Polub nas

123 mic check