Tracklista:

01. Intro (wosk DJ Ike & DJ Noriz)
02. Hymn dzieci rewolucji (feat. Zeus, wosk: DJ Jarzomb)
03. Detox (feat. Stillo, wosk: DJ Danek)
04. Prawdziwie i dobitnie (feat. Jeżozwierz, wosk: 13 Crew)
05. Here I'm (feat. VNM, Bodega Man)
06. Musisz przyznać (feat. PeeRZet, wosk: DJ ACE)
07. Obcy z planety Ziemia (feat. Duże Pe, wosk: DJ Jarzomb)
08. Wszystko albo nic (feat. Lilu, Emrat, Żyt Toster)
09. Moment (feat. Kojot)
10. Każdego dnia (feat. Hurragun)
11. Keep it live (feat. Jeżozwierz, HST, RPS, PIH ref: Kool G Rap)
12. Jeśli deklarujesz (feat. Oxon)
13. KATO (feat. HST. Miuosh, wosk: DJ IKE)
14. Zapomnij o ulicach (feat. Erking, HuczuHucz, EMAS, Żyt Toster, ref: Stillo, wosk: DJ Jarzomb)
15. Outro


Duet Siwski/Tykshta ponownie uderza. Po dwóch świetnie przyjętych "Sixpackach" nagranych wspólnie z Erkingiem, przyszła pora na album producencki. Po ujawnieniu tracklisty przez label StayTrue ciśnienie na tą płytę było bardzo duże. Pierwsze krążki zdążyły dotrzeć do niektórych słuchaczy w dzień meczu Polska - Grecja, więc założę się ,że to spotkanie było oglądane z wyciszonym głosem, a w tle rozbrzmiewały produckje NNFOF. Jak zatem prezentuje się jeden z najbardziej wyczekiwanych materiałów na polskiej scenie?

Przyznam, że śledzę z uwagą poczynania chłopaków praktycznie od początku ich działalności i mogę stwierdzić, że z produkcji na produkcję całkiem zgrabnie się rozwijają. Konsekwencja w tworzeniu bitów gwarantuje nam cholernie mocne bębny, które dominują przez wszystkie 15 tracków. Intro można potraktować jako podpalenie lontu bomby, która eksploduje wraz z pierwszymi taktami "Hymnu dzieci rewolucji". Nie można było lepiej zacząć tej płyty. Moją uwagę przykuło częste sięganie po gitarę, co dało dodatkowej energii bitom i było strzałem w przysłowiową dziesiątkę. W połowie płyty chłopaki zwolnili trochę tempo, pojawiają się wokalne sample, jazzowe smaczki (których na płycie jest jak na lekarstwo) czy też klawisze (z których NNFOF jest znane). Podkłady: z jednej strony wszechstronne, dopracowane do granic możliwości, z drugiej: tworzą spójną, klimatyczną całość.

Druga strona medalu to część liryczna. No Name Full Of Fame zaprosili naprawdę zacne towarzystwo. Zacznę nietypowo, bo od rozczarowań. Obecność Kool G Rapa wywołała wręcz euforię u co poniektórych. Refren to jednak za mało, aż prosi się o "szesnastkę". Ponad to zupełnie nie trafia do mnie track z gościnnym występem Miuosha (do którego chyba nigdy się nie przekonam) i HST (choć akurat forma, którą prezentuje Kapelmajster cieszy ucho). Przejdźmy do plusów, których jest zdecydowanie więcej. Emcees różnie podchodzą do projektów producenckich, ale nie da się powiedzieć, że na tym materiale ktoś zarapował "na odpierdol". Świadczą o tym zwrotki bezapelacyjnie najlepszych lirycznie Oxona (tekstowo? mistrzostwo) i Kojota (największe zaskoczenie na albumie). Do tego możemy dodać świetną formę Zeusa, Erkinga, Peerzeta czy VNM'a. Brawo! Warto wspomnieć o świetnie wykonanych refrenach na czele ze Stillo (!!!) i Lilu, które na długo zapadają w pamięci.

Klamrą spinającą całość są popisy didżejskie. Idealnie dobre cuty, które z powodzeniem oddają charakter utworu. Chylę czoło.

Myślę, że tym materiałem chłopaki ugruntują swoją pozycję na scenie jako jeden z najlepszych duetów producenckich, gdyż z pewnością na takie miano zasługują. Serdecznie polecam i z niecierpliwością wyczekuję kolejnych produkcji. Dla zainteresowanych płytę można nabyć na: http://staytrueshop.pl/index.php/muzyka/cd-1/nnfof-no-name-full-of-fame-92.html


Leave a Reply

O blogu tak pokrótce.

Któregoś dnia, na koncercie w Warszawie spotkało się dwóch panów o bliźniaczych gustach muzycznych, które charakteryzowała miłość do alternatywnych wersji. Wraz z rozwojem bloga dołączyli kolejni pasjonaci, których nieszablonowa wiedza i szerokie horyzonty muzyczne z powodzeniem wzbogacają zasoby RemixWolę. Tytuł trochę przewrotny. Głownie chodzi o to, że lubimy grzebać w singlach, albumach, składankach itp.. Nie każdy ma na to czas, więc postanowiliśmy podać wam pod nos najlepsze (bądź równie dobre, co oryginał) naszym zdaniem remixy. Smacznego !
Obsługiwane przez usługę Blogger.

Popularne Posty

Polub nas

123 mic check