Przeglądając zasoby bloga mocno się zdziwiłem, że w jakiś sposób umknął nam jeden z bardziej reprezentatywnych utworów grupy Pharcyde. "Soul Flower" został nagrany przez SlimKida i spółkę na potrzeby projektu "Heavy Rhyme Experience, Vol. 1" (1992, Delicious Vinyl) czyli jednego z ważniejszych studyjnych krążków angielskiego zespołu Brand New Heavies. Materiał stanowił wypadkową inspiracji takimi gatunkami jak jazz, hip hop czy funk i obfitował w wiele znakomitych występów gościnnych (w tej kwestii można wymienić choćby takich artystów jak Gang Starr, Grand Puba, Kool G Rap czy Black Sheep). Zupełnie inna aranżacja utworu znalazła się na debiutanckim krążku ekipy z Los Angeles. Totalnie odmienna stylistyka, z potężnym funkowym zacięciem stanowiła jeden z najjaśniejszych momentów na "Bizzare Ride II The Pharcyde" (1992, Delicious Vinyl).

Oryginał:Remix:


One Comment

  1. Tak się składa, że nabyłem ostatnio "Heavy Rhyme Experience, Vol. 1" i naprawdę miło wiedzieć, że nadal ludzie odwołują się do tej szalenie istotnej płyty.

    Pozdrawiam,

    Witalij | U Call That Love

    OdpowiedzUsuń

O blogu tak pokrótce.

Któregoś dnia, na koncercie w Warszawie spotkało się dwóch panów o bliźniaczych gustach muzycznych, które charakteryzowała miłość do alternatywnych wersji. Wraz z rozwojem bloga dołączyli kolejni pasjonaci, których nieszablonowa wiedza i szerokie horyzonty muzyczne z powodzeniem wzbogacają zasoby RemixWolę. Tytuł trochę przewrotny. Głownie chodzi o to, że lubimy grzebać w singlach, albumach, składankach itp.. Nie każdy ma na to czas, więc postanowiliśmy podać wam pod nos najlepsze (bądź równie dobre, co oryginał) naszym zdaniem remixy. Smacznego !
Obsługiwane przez usługę Blogger.

Popularne Posty

Polub nas

123 mic check