Przedstawiamy Wam wywiad z Erkingiem, który zrobiłem już jakiś czas temu.Trochę o przeszłości,współpracy z NNFOF oraz o planach na przyszłość. Miłej lektury.
Remixwole: Na początek opowiedz trochę o sobie,czym się zajmujesz na co dzień,co i kiedy sprawiło,że zajarałeś się rapem?

Erking: Witam, na co dzień studiuje na jednym z londyńskich uniwersytetów i pracuje dla magazynu biznesowego.Dokładnie pamiętam kiedy “zajarałem” się rapem i napisałem swój pierwszy wers, a było to zaraz po obejrzeniu klipu Siła dźwięku “reprezentacja polski”, jeśli dobrze kojarzę to taki warszawski b-boyowo-rapowy oldschol.Później zacząłem słuchać innych polskich rapowych kapeli, dostałem kilka przegrywanych kaset od znajomych, a w międzyczasie cały czas pisałem jakieś linijki do szuflady.

Remixwole: Wiele osób kojarzy cię z działalności w DMS Crew,jak to się stało,że stanąłeś za mikrofonem?

Erking: Zanim nagrałem pierwsze linijki na jakiś magnetofon miałem już za sobą wiele tagów postawionych na ścianach. Zaczynałem malować z moim dobrym przyjacielem wcześnie w podstawówce kreśląc jakieś bazgroły. Długo później powstał DMS pod którego szyldem pisałem jakiś czas i z jednym z koleżków z grupy postanowiliśmy nagrać kilka jointów na jakimś komputerowym mikrofonie.To był kolejny etap rosnącej miłości do rapu.

Remixwole: Sięgasz jeszcze po farby?

Erking: Sięgam kiedy tylko mam na to czas, ostatnio niestety rzadziej, ale cały czas czeka na mnie kilka farb schowanych w szafce.

Remixwole: Gdzie do tej pory mogliśmy Cię usłyszeć?

Erking: Przede wszystkim na debiutanckim albumie Sixpack EP, który nagrałem razem z producentami NNFOF w 2010. Jeżeli chodzi o gościnne udziały to nie było ich zbyt wiele i kilku osobom byłem zmuszony odmówić z tego względu iż na co dzień mieszkam za granicą gdzie nie nagrywam. Natomiast odwiedzając Polskę głównie koncentrowałem się nad własnymi projektami, a przez czas który mnie ograniczał często zmuszony byłem nagrywać po 3 lub 4 kawałki jednej nocy(ale bardzo miło to wspominam).Remixwole: Pierwsza epka przyniosła 100% klasycznego,boom bapowego brzmienia rodem z lat 90-tych.Skąd pomysł zrobienia płyty z chłopakami z NNFOF,jak doszło do współpracy?

Erking: Nasza współpraca to czysty przypadek lub przeznaczenie jak kto woli.Przypadkiem na jednym z zielonogórskich forów znalazłem namiar do Tykshty ( ½ NNFOF) z którym szybko dogadaliśmy się w sprawie tego, jaka muzyka nas interesuje i co chcemy zrobić. Po przesłuchaniu kilku produkcji byłem w szoku że jednak boom bap w tym mieście jeszcze istnieje i to w tak dobrym wydaniu! Później okazało się że NNFOF to nie jeden a 2ch producentów, którzy doskonale dogadują się na polu muzycznym i tworzą mocny kolektyw. W międzyczasie ja nagrałem kawałek na ich bicie który przypadł chłopakom do gustu i tak zaczęliśmy razem współprace. Była to czysto muzyczna chemia dzięki której zaczęliśmy razem nagrywać, która weszła w jeszcze silniejszą reakcję dzięki wielu nocą spędzonych na nagrywaniu, piciu i rozmowach.

Remixwole: Po wydaniu debiutanckiej epki wiele osób zawiodło się brakiem wersji fizycznej cd,czym to było spowodowane?

Erking: Było to naszym zamierzeniem od samego początku. Zrobiliśmy tą płytę, ale nie byliśmy z niej w 100% zadowoleni i wiedzieliśmy że stać nas na dużo więcej dlatego też postanowiliśmy dać ją ludziom za darmo, aby jak najwięcej osób mogło zapoznać się z tym materiałem.

Remixwole: Istnieje szansa na jakąś limitowaną edycję Sixpack,czy sprawa jest już zamknięta i skupiacie się wyłącznie nad nowym materiałem?

Erking: Do dziś pytają nas o fizyczną wersje Sixpack EP, ale nie mamy zamiaru jej wydawać. Zapomnieliśmy już o tamtej płycie I skupiamy się wyłącznie na 2ce, a naszym założeniem jest aby była ona utrzymana w podobnym klimacie, ale była też o wiele lepiej dopracowana pod każdym względem.

Remixwole: Przejdźmy do nadchodzącej płyty.Wydawnictwo miało ukazać się późną jesienią.Znana jest już oficjalna data premiery "Sixpack2"?

Erking: Chcemy, aby była to jeszcze końcówka 2011, ale priorytetem jest, aby wszystko było dopięte na ostatni guzik więc nie podajemy jeszcze konkretnej daty. Natomiast wszystko wskazuje na to ze będzie to jeszcze w 2011.

Remixwole: Na sixpacku gościnnie wsparli was m.in. Cruz,Boomer z Askiem czy Karwan.Kogo możemy spodziewać się tym razem?

Erking: Na Sixpack EP było zdecydowanie zbyt wielu gości, wiec na 2ce nastąpiła znacząca redukcja. Będą na pewno Dj’e tacy jak Ace, Ike, Jarzomb i Danek, ponieważ Dj’e są bardzo ważnym elementem naszych produkcji. Jeżeli chodzi o raperów to na pewno pojawi się Stillo, a o innych gościach na razie wolałbym nie wspominać bo sami jeszcze nie potwierdzili swojego udziału, ale nie będzie ich wielu.

Remixwole: Będzie wersja fizyczna albumu.Ile sztuk trafi do sprzedaży,jaka będzie cena płyty? Kto ją wyda i gdzie będzie można składać zamówienia?

Erking: Tak, przewidujemy wersję fizyczną albumu w ilości 300 sztuk. Zapewne część z nich trafi do znajomych I ludzi zaangażowanych w projekt, ale większa część będzie przeznaczona do sprzedaży.

Remixwole: Z tego co wiadomo klip do kawałka "Dług pokuty" jest w trakcie montażu, kiedy ujrzymy efekt finalny?

Erking: Tak, klip jest w fazie powolnego montażu, ale nie mamy narzuconych jakichś sztywnych ram więc czekamy, będzie niebawem. Priorytetem ponownie jest to, aby był dopracowany, nie chcemy się z niczym spieszyć.

Remixwole: Jakich rzeczy słuchasz na co dzień, co Cię inspiruje?Jest coś, co ostatnio wywarło na Tobie szczególne wrażenie?

Erking: Kiedyś słuchałem bardzo dużo polskiego podziemia, dziś sprawdzam już tylko wybrane materiały. Dziś słucham głównie starych nieśmiertelnych amerykańskich płyt, ale jest ich zbyt wiele żeby wymieniać(na pewno 9th Wonder & Buckshot The formula i Chemistry). Muszę przyznać się,że mimo iż znam Atmosphere już od dawna dopiero kilka tygodni temu zacząłem wsłuchiwać się w ich płyty i to właśnie one obecnie wywierają na mnie największe wrażenie-najlepszy przekaz w hip-hopie!!

Remixwole: Sixpack2 w drodze,co dalej?Jakieś projekty w które jesteś zamieszany?


Erking: Kilka gościnnych zwrotek za które jestem ścigany i prawdopodobnie kolejny projekt z NNFOF o którym już wstępnie rozmawialiśmy, ale za wcześnie by zdradzać jakieś szczegóły. Na pewno spróbujemy zmienić klimat i zrobić coś świeżego.

Remixwole: Dzięki za wywiad,powodzenia z płytą.Ostatnie słowo?

Erking: Dzięki. Wielkie 5 dla wszystkich którzy czekają na Sixpack2 i dla tych, którzy pomogli/pomagają nam w realizacji naszego projektu. Do usłyszenia w głośnikach!


Po więcej informacji wpadajcie na https://www.facebook.com/er.nnfof.sixpack2


2 Comments

  1. Stillo (rondoBanda) wtf?????stillo nie jest w rondobandzie!

    OdpowiedzUsuń

O blogu tak pokrótce.

Któregoś dnia, na koncercie w Warszawie spotkało się dwóch panów o bliźniaczych gustach muzycznych, które charakteryzowała miłość do alternatywnych wersji. Wraz z rozwojem bloga dołączyli kolejni pasjonaci, których nieszablonowa wiedza i szerokie horyzonty muzyczne z powodzeniem wzbogacają zasoby RemixWolę. Tytuł trochę przewrotny. Głownie chodzi o to, że lubimy grzebać w singlach, albumach, składankach itp.. Nie każdy ma na to czas, więc postanowiliśmy podać wam pod nos najlepsze (bądź równie dobre, co oryginał) naszym zdaniem remixy. Smacznego !
Obsługiwane przez usługę Blogger.

Popularne Posty

Polub nas

123 mic check