Czas na małe podsumowania. Rok 2012 bez wątpienia był dobrym rokiem. Na rynku muzycznym pojawiło się sporo wydawnictw, które na długi czas gościły w naszych odbiornikach. Fakt, który nas mocno cieszy to to, że powstaje sporo epek, singli czy nawet całych albumów w nowych aranżacjach, zawierające reworki klasycznych utworów podanych w nowej, świeżej stylistyce. Brawo, oby tak dalej! Pozmieniało się również u nas na blogu zarówno od strony technicznej jak i "kadrowej" (w tej chwili treść bloga tworzą oficjalnie trzy osoby). Warto wspomnieć o patronatach, cyklu remix tygodnia jak i imprezie na którą byliśmy zaproszeni przez ekipę Rap History Warsaw. Raz jeszcze ogromne podziękowania! Dziękujemy również Wam, miejmy nadzieję, że będzie Was jeszcze więcej! Szczęśliwego Nowego Roku i nieustannej wiary w to, co robicie! One!


Podczas gdy większość portali skupia się na najlepszych albumach my postanowiliśmy (każdy z osobna) przygotować zestawienie pięciu najlepszych numerów, które ukazały się w zeszłym roku. Zadanie nad wyraz trudne, gdyż sporo i gęsto zmieniały sie u mnie playlisty w tym roku. Mimo tego zdecydowałem się na moje top 5 roku 2012. Kolejność przypadkowa.

#1 Scienze & King I Divine - Enjoy TonightKlasyczny duet mc: Scienze i producent: King I Divine. Panowie wydali bardzo dobrze przyjęte LP "Divine Scienze". Najmocniejszy punkt płyty to bez wątpienia "Enjoy Tonight" utrzymany w imprezowym klimacie. Video oglądane setki razy. Tomorrow's never promised, so let's Enjoy Tonight!

#2 Purpose & Confidence - Rep To The DeathPodobnie jak wyżej duet mc + producent. Confidence jest moim prywatnym odkryciem roku, jeśli chodzi o undergroundowych producentów. Panowie świetnie się uzupełniają, czego efektem jest bardzo dobry album "Purpose Of Confidence". "Rep To The Death" to jeden z najczęściej słuchanych przeze mnie utworów w tym roku. Istna petarda.

#3 Joey Bada$$ - FromdaTombs (Feat. Chuck Strangers)Objawienie nowojorskiej sceny. Wraz ze swoja grupą PRO Era sporo namieszali poprzez mixtapy i LP's. Ciężko było się zdecydować między FromdaTombs a Survival Tactics jednak klimat video i podkład zrobiony przez Chucka Strangers'a przechylił szalę na korzyść tego pierwszego. Big Ups To Brooklyn Home Of The Realest! Jak w 90-tych!?

#4 A$AP Rocky - PMW (Feat. Schoolboy Q)Sam nie wierzę, ale tak... A$AP Rocky wydał bardzo dobrą płytę, która zagościła u mnie tuż przed końcem roku, skutecznie odciskając piętno na niejednej imprezie.

#5 Het Verzet - Make It BangDa Shogunz, o nich napisano w tym roku chyba wszystko. Moim zdaniem 2012 bezsprzecznie należy do nich. Het Verzet czyli jedno z ogniw holenderskiego crew z undergroundowym bangerem "Make I Bang". Utwór katowany do granic możliwości.
Leave a Reply

O blogu tak pokrótce.

Któregoś dnia, na koncercie w Warszawie spotkało się dwóch panów o bliźniaczych gustach muzycznych, które charakteryzowała miłość do alternatywnych wersji. Wraz z rozwojem bloga dołączyli kolejni pasjonaci, których nieszablonowa wiedza i szerokie horyzonty muzyczne z powodzeniem wzbogacają zasoby RemixWolę. Tytuł trochę przewrotny. Głownie chodzi o to, że lubimy grzebać w singlach, albumach, składankach itp.. Nie każdy ma na to czas, więc postanowiliśmy podać wam pod nos najlepsze (bądź równie dobre, co oryginał) naszym zdaniem remixy. Smacznego !
Obsługiwane przez usługę Blogger.

Popularne Posty

Polub nas

123 mic check